Historie
Vše začalo kdysi dávno postavením primitivní bouldrové stěny v půdních prostorách...

1. Chyty

Na komerční chyty již peníze nezbyly, takže jediným východiskem byla vlastní výroba.
Ručně vyřezaná a opracovaná kapsa ze smrkového dřeva - vlivem úchopu souběžně s vláknem se chyt často lámal.

Ručně vyřezaná a opracovaná oboustranná kapsa ze smrkového dřeva - vlivem úchopu kolmo k vláknu se omezila lámavost chytu.

Ručně vyřezaný a opracovaný stisk ze smrkového dřeva - vlivem menšího výřezu se chyt toliko nelámal.

Ručně opracovaná oblinka ze smrkové kulatiny - vlivem absence ostrých hran chyt netrhal kůži.

Ručně vyřezaný a opracovaný had ze smrkového dřeva - zbytky barvy na povrchu napovídají o původu materálu jako zahradního nábytku.

Ručně opracovaná oblina ze smrkové kulatiny - velký chyt vlivem svého tvaru opotřebovával kůži jen minimálně.

Ručně vyřezaná a opracovaná jednoprstová dírka ze švestkového dřeva - vlivem tvrdšího dřeva a strojového vyvrtání byl chyt odolný a relativně příjemný.

2. Struktury

Pro zpestření klasické čtyřicetipětistupňové tréningové stěny jsme na ni připevnili struktury.
Ručně nařezaný a opracovaný hranol z hobry - flexibilita upevnění byla vyřešena našroubováním struktury na stěnu klasickými imbusovými šrouby.

Ručně nařezaný a opracovaný trojúhelník z hobry - flexibilita upevnění byla vyřešena našroubováním struktury na stěnu klasickými imbusovými šrouby.

Ručně nařezaný a opracovaný buben z hobry - flexibilita upevnění byla vyřešena našroubováním struktury na stěnu klasickými imbusovými šrouby.

3. Posilovací pomůcky

Mimo lezení na bouldrovce jsme chtěli posilovat také izolovaně, kvalitní posilovací desky byly drahé a nedostupné a ty dostupné pak úplně nanic.
Ručně opracovaná hrazda ze smrkové kulatinky - flexibilita zavěšení byla dosažena upevněním prádelní šňůry.

Ručně vydlabaný trámek ze smrkového hranolku - minimální opracování hran i dírek zapřičiňovalo bolestivý tréning s následnou destrukcí kůže.

Ručně vyřezaný a vydlabaný finger board ze smrkové desky - mizerné opracování dírek, příliš malá horní lišta (necelý centimetr) a nekvalitní dřevo (staženo po obvodu drátem a zpevněno stavebnicí Merkur proti praskání) nezabraňovalo prvnímu serióznímu tréningu mimo lezení.

Ručně opracovaný finger board z laťové desky - homogenní síť závitů umožňovala přišroubování různých chytů a smrkových lišt podle typu a zaměření tréningu. (prakticky první prototyp našeho dnešního Finger boardu)

Ručně opracovaný campus board z dvojité hobry - disponoval šesti pozitivními, ručně opracovanými, pevnými lištami ze smrkového dřeva se sílou 1 - 6 cm (za měsíc se na něm dalo natrénovat na finále ČR v boulderingu).

Ručně opracovaný campus board z dřevotřísky - disponoval deseti negativními, ručně opracovanými, vyměnitelnými lištami ze smrkového dřeva se sílou 2 a 2,5 cm.

Ručně opracovaný campus board z dřevotřísky - disponuje osmi negativními, ručně opracovanými, vyměnitelnými lištami ze smrkového dřeva se sílou 2,5 cm.
Po vyvinutí závěsného kloubového mechanismu a polohovacího kotvení jsme jej umístili do bytových prostor bez výrazného omezení prostoru, po tréningu desku prostě vyklopíte na strop! (prakticky první prototyp našeho dnešního Campus boardu)

 ©
izelva.cz
Obchodní podmínky  Kontakt